DUTCH-test (Dried Urine Test for Comprehensive Hormones) ehk kuivanud uriiniproovi test, mis koosneb erinevatest paneelidest

Antud test on sobilik juhul, kui esineb ebaregulaarne menstruaaltsükkel või muud tsükli häired (sh valulik menstruatsioon), kannatad akne all või esineb naistel tugev tume karvakasv näol ehk hirsutism. 

DUTCH-test näitab naissuguhormoonide kontsentratsiooni, progesterooni ja östrogeeni ning näitab kõiki kolme östrogeeni vormi (tavalise vereanalüüsiga mõõdetakse vaid ühte vormi). Test näitab ka, kuidas östrogeen väljub kehast, mis omakorda on oluline naissuguhormoonide tasakaalu jaoks ja viljakuse ning normaalse menstruaaltsükli seisukohast.

Lisaks naissuguhormoonidele näitab test meessuguhormoonide osakaalu organismis, kuidas need kehast väljuvad ja mõnel juhul võib anda selgitust näiteks aknele, hirsutismile ja ebaregulaarsele tsüklile. Samuti hindab test keha stressikoormust (DHEAS, kortisool, kortisoon, DHEA). Lisaks mõõdame testiga vitamiinide ja neurotransmitterite ainevahetusprodukte, mis on hädavajalikud hormoonide funktsioneerimiseks.

Hind: 675 €

Lisandub arsti konsultatsioon 120 € (1h)

Tutvu ka teiste konsultatsioonidega: