Raua IV-teraapia

Rauda on vaja eelkõige inimese vereloomes. Raual on võtmeroll eluks vajaliku hapniku sidumises ja transpordis hemoglobiinis ehk hapniku viimisel kopsudest kudedesse.

Tänu rauale tõuseb vastupanuvõime stressile ja haigustele. Raud on otseselt seotud inimese väsimustundega ja selle normipärane sisaldus veres aitab tagada naha loomupärast värvust.  

Pikaajaline raua defitsiit on levinuim aneemia põhjus. 

Rauapuudusele viitavad väsimus, jõuetus, füüsilise koormuse taluvuse langus, ärrituvus, tähelepanuhäired, kergesti tekkiv õhupuudustunne, peavalu, kohin kõrvus, südamekloppimine, südamepuudulikkuse teke või süvenemine, kahvatus, küünte ja juuste haprus, lõhed suunurkades, valulik keel, isutus, isuväärastused (tung süüa kriiti, tsementi, jääd vms).

Rauateraapia sisaldab intravenoosset rauainfusiooni.

Hind:
300mg rauda
200 €
500mg rauda 370 €

Enne protseduuri on vajalik eelnev vereanalüüs, mida saab läbi viia meie kliinikus (ferritiini analüüs ja hemogramm – hind 25 €). 

Raua IV järgselt on soovituslik teha IV teraapia antioksüdantidega, et aidata kehal toime tulla infusioonist ja ka muudest protsessidest üle jäänud oksüdantide neutraliseerimisega.

 

Rauapuuduse korral on soovitatav selgitada välja, millest puudus tuleneb. Kas ei saa keha toidust piisavalt rauda või ei imendu see seedesüsteemi kaudu. Viimane tähendab, et kõhu mikrobioomis on tasakaalutus, mida on võimalik välja selgitada mikrobioomi testi abil.

Tutvu ka teiste meie teraapiatega: