Toidutalumatuse test
Seedemured/kaalutõus/põletikud

Korras seedimine on hea enesetunde jaoks äärmiselt oluline. Kui tekivad sümptomid nagu väsimus peale söögikordi, kõhukinnisus või -lahtisus, puhitus, nahaprobleemid või pidevad peavalud, siis võib asi olla toiduainete talumatuses. Toidutalumatus on tihti seotud ka kaalutõusuga. 

Test selgitab vereanalüüsi abil välja ülitundlikkuse 176 enimlevinud toiduaine osas. Toidutalumatus võib väljenduda väga erinevate sümptomitena, alates seedeprobleemidest, puhitusest ja kaalutõusust kuni isegi depressiooni, migreeni ja “lekkiva soole” sündroomini. Talumatus tähendab, et soolestikus on ebapiisavas koguses vajalikke ensüüme vastava toiduaine seedimiseks.

Toidutalumatuse testi ei tohiks segamini ajada toiduallergia testidega. Test ei ole diagnostiline kindla haiguse suhtes, vaid tekkinud antikehad osutavad vastava toiduaine suhtes tekkinud immuunreaktsioonile. Kuna see immuunvastus võib olla ka keha normaalne reaktsioon, siis tuleb analüüsitulemusi alati toitumisnõustaja abil hinnata koos kliinilise pildiga. Toitumisnõustaja saab koostada tasakaalustatud menüü ja individuaalse toidusedeli, mis sobib just sinu kehale ning toob kordades parema enesetunde. 
Toidutalumatuse test annab infot, milliseid toiduaineid peaks teatud perioodiks dieedis vähendama või koguni elimineerima. Kuna see immuunvastus ajas muutub, siis on mõistlik analüüsi teatud aja tagant korrata.

Toidutalumatuse test tehakse veeniverest ning eelnevalt tuleks olla 12 tundi söömata. 

Samaaegselt on võimalik anda ka laktoositalumatuse testi proov.

Hind: 280 € koos toitumisnõustamise konsultatsiooniga

Tutvu ka teiste diagnostika teenustega: