Mikrobioom
Seedimine/gastriit/immuunsüsteem

Mikrobioom sisaldab kõiki baktereid, seeni, viiruseid ja nende geene, mis meie kehas naturaalselt eksisteerivad. Kuigi mikroobid on silmaga nägemiseks liiga väikesed, omavad nad suurt tähtsust meie heaolus ja tervises. Need kaitsevad meid patogeenide eest, toetavad immuunsüsteemi arengu, aitavad toidu seedimisel jne. Mikroobid mõjutavad meie tervist mitmel moel. Mõned muudavad keskkonnafaktorid meie jaoks vähem toksiliseks ja teistel on vastupidine toime. Inimese baas mikrobioom formeerub esimestel eluaastatel, aga see võib ajas muutuda. See sõltub meie dieedist, ravimitest ja muudest keskkonnafaktoritest. 

Mikrobioom meie soolestikus hõlmab triljoneid mikroobe ja selle düsbalanss väljendub kroonilistes probleemides, nagu allergiad, erinevad seedeprobleemid, kroonilised põletikulised haigused ja meeleoluhäired. See on aluseks paljudele vananemisega seotud probleemidele ning haigustele.

Tasakaalus mikrobioom hoiab tervena ja aeglustab meie vananemist.

Mikrobioomi test sisaldab laiahaardelist analüüsi soolestiku mikroobidest. Fookuses on mikroobid, mis suurema tõenäosusega häirivad normaalset mikrobiaalset tasakaalu. Lisaks hinnatakse soole läbilaskvust (lekkiva soole sündroom), mis on mitmete krooniliste probleemide aluseks. Soole läbilaskvuse hindamist pakume ainsana Eestis. 

Happy Aging kliinikus pakutav test on turul kõige laiahaardelisem, sest hõlmab peale mikroobide ka oluliste viiruste, parasiitide ja seente sisalduse määramist. Lisaks hinnatakse ka seedesüsteemi optimaalse toimimise jaoks olulisi markereid – seedeensüüme, põletikumarkerit, immuunsüsteemi markereid, gluteeni tundlikkuse markerit, soole läbilaskvuse markerit ja muud.

Analüüsimaterjal tuuakse kliinikusse (vastuvõtmine esmaspäeviti, teisipäeviti ja kolmapäeviti) ja vastused tulevad 21 päeva jooksul. Pärast nende saabumist toimub kohapealne arsti konsultatsioon. 

Näidustused:

  • Seedeprobleemid
  • Gastriit
  • Gluteenitalumatus
  • Soolestiku düsbioos
  • Lekkiva soole sündroom
  • Kahtlus mõne patogeeni esinemisele
  • Põletikulised haigused
  • Nõrgenenud immuunsüsteem

Hind: 675 €
Lisandub arsti konsultatsioon 1h (hind 120 €)

Hinnatavad markerid: elastaas 1, steatokrit, beeta-glükoronidaas, FOBT, sekretoorne IgA, gliadiinivastane IgA, kalprotektiin, zonuliin.

Tutvu ka teiste teenustega: