SIBO-test (Small Intestinal Bacterial Overgrowth) ehk peensoole bakteriaalne ülekasv

Valdav enamus meie soolte bakteritest asub jämesooles ja peensooles on sellega võrreldes suhteliselt puhas keskkond. Juhul, kui peensooles tekib bakterite ülekasv, võib tulemuseks olla söögijärgne kõhupuhitus, refluks, iiveldus, kõhuvalud. Seedekorratustest esineb nii kõhukinnisust kui -lahtisust (ülekasvu tüübist sõltuvalt). Juhul, kui need sümptomid tekivad 30-60 min jooksul söömisest, võib kahtlustada SIBOt. 

Liigne bakterite esinemine peensooles võib häirida ka oluliste toitainete, sealhulgas vitamiinide (nt B12, D) ja mineraalainete (nt raud, kaltsium) imendumist, mis võib põhjustada puudusi ja mõjutada energia tootmist ning üldist tervist. Bakterite ülekasv peensooles ja sellest tulenev käärimisprotsess võib põhjustada ka peensoole põletikku.

SIBO sümptomid võivad olla sarnased Heliobakter pylori ülekasvule, mistõttu pakume neid analüüse koos. H pylori on teatud tüüpi bakter, mis võib põhjustada maoinfektsioone. Kõige levinumad sümptomid on, kõrvetised, kõhuvalu, puhitus, röhitsemine, iiveldus, isutus, aneemia, nahalööbed, gastriit ja maohaavandid.

Analüüs viiakse läbi hingamistestina ning proov saadetakse analüüsimiseks USAsse ning tulemused selguvad 3 nädala jooksul.

Hind: 395 €

Lisandub arsti konsultatsioon 120 € (1h)

Tutvu ka teiste konsultatsioonidega: