Aminohapped

Aminohapped on keha ehitusplokid, organism kasutab neid energia transpordil, paneb kokku ensüüme, valke, hormoone jne. Ehk aminohapped on seotud pea kõikide keha funktsioonidega. Aminohapped jagunevad asendamatuteks ja asendatavateks.

Asendamatuid aminohappeid ei suuda meie keha ise toota, ning seetõttu peame tagama organismile nende kättesaadavuse. Kui keha toidust piisavalt aminohappeid kätte ei saa, siis aeglustuvad organismi uuenemisprotsessid. Eriti oluline on aminohapetega toetada keha inimestel, kes teevad palju sporti, aga ka neil, keda vaevavad näiteks uneprobleemid.

Näitan kõiki 2 tulemust

GABA 500

Toetab närvisüsteemi ja maandab stressi. GABA ehk gamma-aminovõihape on valguvaba aminohape, mis toimib...

35 EUR
90 kapslit

Toetab närvisüsteemi ja maandab stressi.

GABA ehk gamma-aminovõihape on valguvaba aminohape, mis toimib ajus neurotransmitterina. Ainuüksi meie aju omab 100 miljardit närvirakku, mis on omavahel pidevas suhtluses. Signaaliedastus tegeleb ühelt poolt elektriliste impulssidega ja teiselt poolt sõnumitoojatega ehk siis neurotransmitteritega. Neurotransmitterite töö tagamiseks on oluline hoida GABA tase organismis tasakaalus, mida aga võib langetada alkohol, kofeiini liigne stress ja ärevus, unepuudus ning ebatervislik toit GABA tagab kesknärvisüsteemi toimimise ning keha suutlikkuse leevendada närvipinget.

L-Carnipur 500

L-Carnipur sisaldab aminohapet L-karnitiini, oluline kehale energia tootmiseks ja rasvade ainevahetuseks.

59 EUR
120 kapslit

L-Carnipur sisaldab aminohapet L-karnitiini, oluline kehale energia tootmiseks ja rasvade ainevahetuseks.